Studentské půjčky

Přidal:

Těžké časy studentů

Vzpomínáte si ještě na dobu vašich studií? Nebo snad ještě stále studujete? Pak mi dáte určitě za pravdu, že to dnes studenti nemají vůbec lehké a to hlavně co se týká financí. Studium je dnes velmi nákladná záležitost a to i přes to, že jsou do 26 let školy zdarma. Pokud se student rozhodne studovat v jiném městě, než je jeho bydliště, bude si muset připravit určité finance na ubytování, stravu, ale samozřejmě také pomůcky do školy. Žádná z těchto atribut není zrovna nejlevnější a pokud nemají studenti rodiče, kteří by je zajistili, musí si najít brigádu. Během studia však není času nazbyt a proto mohou studenti využít studentské půjčky. Studentské půjčky jsou mezi studenty velmi oblíbené a mohou si díky nim dovolit pořídit například notebook, který využijí ke studiu.

 

Studentská půjčka je většinou výhodnější

Studentské půjčky jsou relativně novým finančním produktem a nabízí je jak bankovní, tak nebankovní instituce. Důvod je prostý, finančníci se snaží vychovat si nové budoucí klienty. Z většiny studentů se totiž později stanou uznávaní inženýři, doktoři a manažeři, kteří budou dále využívat produkty finančních institucí. Studentské půjčky jsou navrženy tak, aby je byli studenti schopni pohodlně splácet. Jedná se pak zejména o kontokorentní úvěry na klasických studentských účtech. Student tak nemusí zažádat o půjčku a ztrácet čas zbytečnou administrativou. Prostě jednoduše přečerpá účet o stanovenou částku, kterou poté musí do určitého data splatit. Vyhne se tak penalizaci.

 

Když chce banka ručitele

Některé bankovní instituce půjčují studentům velmi nerady. Studenti totiž nemají stálé příjmy a představují pro banku určité riziko. To někteří studenti řeší ručením ze strany rodičů. Ti pro banku představují garanci, že v případě problémů bude půjčka splacena. Pokud studentovi stačí několik tisíc, může si krátkodobě půjčit třeba u společnosti Ferratum.

0

O autorovi:

  Related Posts
  • No related posts found.

Přidat komentář