Podnikatelské půjčky

Přidal:

Jak je to s půjčkami pro podnikatele

Začátky podnikání nejsou zrovna lehké a to zejména, pokud máte nedostatek financí. Co na tom, že se vám v hlavě zrodil geniální projekt, když ho nemůžete realizovat. Pro každou bankovní instituci jsou podnikatelské půjčky velmi důležitou službou, která však rozhodně není přístupná každému. Pokud zažádáte o podnikatelskou půjčku u banky, budete muset vypracovat velmi detailní a propracovaný projekt, který poté banka posoudí. Vezme v úvahu všechny možná rizika včetně návratnosti investice. Ve většině případů banka shledá, že projekt není dostatečně rentabilní a rozhodne se podnikatelské půjčky zamítnout. Vám nezbude, než projekt přepracovat, nebo odložit k ledu.

 

Využití nebankovních společností

Je zde také další možnost a to využít nebankovní instituce, které taktéž nabízejí podnikatelské půjčky. Ty mají oproti jiným podnikatelským půjčkám řadu výhod a jsou mnohem přístupnější. Je to především proto, že nebankovní instituce si nevybírají podle projektů, ale podle konkrétních lidí. Banky chtějí často doložit vykázané příjmy firmy za několik posledních let. Podle nich pak vypočítají, jestli bude společnost schopna vydělat tolik, aby splácela půjčku.

 

Bez prokazování příjmů

Podnikatelské půjčky u nebankovních společností jsou vhodné pro podnikatele, kteří z nějakého důvodu nevykázali tak velké příjmy, ale přesto nebudou mít se splácením problém. Jedná se zejména o případy, kdy společnosti minimalizují a optimalizují náklady a kvůli daním nevykazují tak vysoké příjmy.

 

Vyřízení podnikatelské půjčky

Chcete-li zažádat o podnikatelskou půjčku, budou vám k jejímu vyřízení stačit doklady o společnosti či osobě podnikatele, někdy doložení příjmů a doklad o bezdlužnosti. Poté není důvod, aby vám byla půjčka poskytnuta. Některé nebankovní instituce požadují ručitele ve formě třetí osoby, ale to se týká podnikatelských půjček vyšších částek. Nebankovní instituce přistupují ke každé půjčce individuálně a snaží se klientovi vyhovět. O bankovní podnikatelskou půjčku si můžete požádat např. na této stránce.

0

O autorovi:

  Related Posts
  • No related posts found.

Přidat komentář