Nebankovní půjčky

Přidal:

Získat půjčku v bance už není tak snadné

Nebankovní půjčky již řadu let zabírají podstatnou část trhu. Jedná se o půjčky, které neposkytují banky, nýbrž nebankovní instituce. Ty sice nemají povolení od České národní banky, ale na druhou stranu ho ani nechtějí. Jak je všem dobře známo, klasické bankovní instituce si velmi potrpí na svých klientech, kteří musí být prakticky bezproblémoví. Stačí jediný škraloup a zápis v registru dlužníků a můžete se s půjčkou od banky rozloučit.

 

Obraťte se na nebankovní půjčku

Nebankovní půjčky jsou naprosto odlišné. Nebankovní společnosti vyhledávají opačný typ lidí, než banky a snaží se jim nabídnout své služby. Nebankovní půjčky jsou zde jak pro lidi, kteří ztratili práci a nemají stálý příjem, tak pro podnikatele, kterým nechce banka poskytnout podnikatelský úvěr či pro maminky na mateřské dovolené a důchodce. Nebankovní instituce si za ta léta působení vytvořili velmi silné zázemí a fungují prakticky jako banky. Mnohé z nich jsou dokonce dceřinými společnostmi velkých a uznávaných bankovních institucí. Velmi oblíbené jsou nebankovní půjčky, které vynikají svou rychlostí a nenáročným vyřizováním. Takových půjček využívá velmi mnoho lidí a nemohou si je vynachválit.

 

Vyšší úrok nebankovních půjček

Nevýhodou nebankovní půjčky může být relativně vysoký úrok, o který je dlužná částka navýšena. Tento úrok má však své opodstatnění. Pro investora, který poskytuje dlužníkovi  půjčku je celá transakce velmi riziková. Investor si tak musí k dlužné částce přidat vysoký úrok, aby se mu půjčka vyplatila. Nebankovní půjčky získají i lidé se zápisem v registru dlužníků a další problémoví klienti, kteří by jinak půjčku nesehnali. Pro tyto lidi jsou nebankovní půjčky velmi vítané a rádi jejich nabídky využijí.

0

O autorovi:

  Related Posts
  • No related posts found.

Přidat komentář